Blog o zdravém životním stylu

          Navštivte nově můj BLOG:

3. září 2017

E-Book Jak začít s běháním je tady!

Konečně! Dlouho jsem toužila tento eBook napsat. Běhání je pro mě sport, díky kterému jsem konečně začala efektivně hubnout. Proč efektivně? Protože běháním se dá zhubnout opravdu rychle a na místech, kde potřebujete nejvíce. Běhání je prostě boží!

Má to přece jen svoje ALE. Běhání není jednoduché, a to hlavně na začátku, a tak jsem se rozhodla napsat tento eBook, jako pomůcku právě všem začátečníkům, kterým běháním nejde.

"Toužíte konečně po sportu, který slibuje rychlé a spolehlivé výsledky? Nebaví Vás chodit do fitness centra? Cvičíte raději v soukromí? Milujete přírodu? Pojďte se se mnou ponořit do tajů sportu, který si opravdu zamilujete!"

E-book Jak začít s běháním... a jak si ho zamilovat je pro začátečníky i pokročilé. V tomto eBooku se dozvíte mnoho užitečných informací, jak se běháním začít, tak abych vydržela, jak správně běhat a hlavně jak běháním zhubnout. E-book Jak začít s běháním je plný mých osobních příběhů/zážitků a dojmů.

"Běhání mě osobně otevřelo oči pro něco nového. Do doby, něž jsem začala běhat, tak jsem byla přesvědčená, že sport, který dělám již několik let, je pro mě ten pravý. Teprve až po měsíci pravidelného běhání jsem zjistila, kolik výhod běhání v sobě skrývá. Dnes už mám jasno!"

K eBooku navíc získáte Fit diář, do kterého si můžete zapisovat své výkony, den po dni, po dobu tří měsíců, samy budete překvapeni, jak rychle jste dosáhli výsledků. Nevěříte? Tak to zkuste!

J. CH.

7. srpna 2017

Nejčastější chyby při hubnutí

Rozhodli jste se, že zhubnete a konečně jste se do toho pustili? Skvělé! Co když se, ale hubnutí stále nedostavuje? Hubnete už několik měsíců a pořád nic? Možná děláte něco špatně. Hubnutí není žádná věda, ale i přesto může být těžké dělat vše správně.

Pokud chci opravdu zhubnout, musím jít do toho na 100%, ne na 50%, ne na 70%, ale jít do toho po hlavě a na plno. Jedině pak má naše úsilí opravdu smysl a výsledky se dostaví.

Pojďme se zaměřit na nejčastější chyby, kvůli kterým se zhubnout nedaří.

  • Cvičíte, ale jen zlehka a nepravidelně. Skvělé je, že jste se rozhodli pro pohyb. Je ten pohyb, ale dostatečný k tomu, abyste zhubli? Nejspíš jste tzv. dietáři a dlouhodobí hubnoucí, kterým se ve skutečnosti, ale moc zhubnout nedaří. Zhubnout pohybem, je to nejlepší, co svému tělu můžete dát, nejen že hubnutí bude zdravé, ale ještě svému tělu dodáte energii a posílíte svaly. Aby Vaše vynaložené úsilí mělo skutečně smysl, cvičte aktivně! Cvičte pravidelně, alespoň 2x týdně jako začátečník a dávejte do toho energii. Vyberte si takovou aktivitu, při které se zapotíte. Např. jóga není na hubnutí moc efektivní, je skvělá na zpevnění celého těla, ale začátečníkům bych doporučila jakoukoliv aerobní aktivitu. Může to být plavání, svižná chůze, běh, pokud ho zvládnete, rychlý tanec apod. Důležité je, aby Vás pohyb bavil a přinášel Vám uspokojení, jedině tak, opravdu zhubnete. Pamatujte, že do takového stavu se jako začátečník dostanete postupně. Jistě ten pocit nepřijde hned na první hodině. Na začátku je tedy nutné vydržet a nevzdávat se!
  • Jíte celý den zdravě, a tak se večer nebo kdykoliv přes den můžete odměnit! Řekla bych, že toto je častá chyba všech hubnoucích začátečníků. Celý den se přemáháte a jíte všechno zdravé? Tak proč se "neodměnit" něčím nezdravým? Nejspíš jste někde na polovině cesty k opravdovému hubnutí, částečně se o sebe staráte, ale nejste o tom stále úplně přesvědčeni. Máte pocit, že když jakž takž dodržujete celý den stravu, máte nárok "odměnit se něčím dobrým", nezdravým, tučným a slaným nebo sladkým. Neuvědomujete si, že právě kvůli tomuhle odměňování se žádné hubnutí nikdy nedostaví. Proč, ale máte chuť na takové věci? Nejspíš je to jen proto, že svému tělu nedodáváte dostatečné množství živin, které Vaše tělo potřebujete. Např. vynecháváte přílohy-nezbytné sacharidy a právě proto máte později nezvladatelné chutě. Jeze vždy vyváženě!
  • Jíte správné potraviny, ale až v ten okamžik, kdy cítíte nezvladatelný hlad? Příliš dlouhé pauzy mezi jídly vedou jen k tomu, že si Vaše tělo tvoří zásoby tuku. Nečekejte na to, až Vám bude hlady kručet v břiše, rozvrhněte si jídlo pravidelně po celý den. Jak přesně jíst? Dozvíte se v mé knize: Jak jsem zhubla 12 kg za 1 rok!
  • Držíte diety? Pak pravděpodobně dlouhodobě nikdy nezhubnete! Vynechávání potravin, hladovění, vynechávání důležitých živin, to vše vede jen k jednomu! Vaše tělo si opět tvoří zásoby tuku, aby pro příští období přežilo!
  • Ráno jím málo, večer mám vlčí hlad. Správné rozložení porcí jídel je základ. Pokud si k snídani nic nedopřeju a k svačině si dám první jídlo, je jasné, že to večer pocítím. Nemusím mít zrovna vlčí hlad, ale je více než jasné, že si dám větší porci, než bych měla. Rozložte si správné potraviny během celého dne! 
  • Nevynechávejte cukry ani tuky, ale konzumujte je ve správné podobě. Nebojte se tuků ani cukrů, Vaše tělo je potřebuje, pamatujte, že jak cukry, tak tuky vybírejte jen ty zdravé.
  • Snažte se v období hubnutí co nejvíce vařit doma. Má to na hubnutí obrovský vliv! Nikdy nevíte, jak se jídla z restaurace připravovala, nevíte, jaké se používali suroviny, nevíte, kolik tuku bylo použito a hlavně jaký tuk. A to platí i u cukrů. Pokud si budete veškeré jídlo připravovat doma, přesně víte, co do něj dáte. A navíc se perfektně naučíte vařit zdravě a chutně.
  • Vyvarujte se příliš malým porcím! Pomelo ke svačině nestačí. Navíc neobsahuje žádné tuky. Je to ale vlastně dobře? To, že chci zhubnout, neznamená, že přestanu svému tělu dodávat tuky a cukry. Znamená to, že je svému tělu budu dodávat ve zdravé formě. A pokud se budu stravovat nedostatečně, povede to opět jen k tomu, že nikdy nezhubnu.

Takže směle do toho!

22. července 2017

e-Book zdarma!

Chtěli byste zhubnout, ale stále se Vám nedaří začít? Přestaňte snít a začněte hned. eBook Jak zhubnout 10 kg v 10-ti krocích je tu pro Vás úplně zdarma! Berte ho jako inspiraci k Vašemu novému já!

E-book Jak zhubnout 10 kg v 10 -ti krocích je přírůčka pro všechny, kteří by chtěli už konečně zhubnout, ale neví jak začít. V e-booku popisuji 10 základních kroků, pravidel, na které bychom neměli zapomínat, pokud chceme efektivně a dlouhodobě zhubnout! Do e-booku jsem také zahrnula své osobní příběhy ze života, ze změny životního stylu.

Ať se tento e-Book stane inspirací k tomu, abyste konečně začali hubnout a zhubli!

15.července 2017

Proč je tak těžké udělat první krok? 

Pro mnoho začátečníků je nejtěžší věcí změna. Vybočit ze své komfortní zóny a začít dělat něco jiného, nového a možná na začátku, ne tak příjemného. V období mého hubnutí jsem věděla, že jsem na úplném začátku, a že mě čeká dlouhá cesta. Nevěděla jsem ale, jestli to dokážu...Pro každého, kdo s hubnutím začíná bývá dost často nechuť něco vůbec začínat. "Bude to něco stát a výsledek je v nedohlednu." Začátečník si zkrátka hůře dokáže představit průběh hubnutí.

Pravda je ale trochu někde jinde. Nezhubneme ze dne na den, ani za týden a pravděpodobně se nedostaneme na naši vysněnou váhu ani za měsíc. Ale už během hubnutí, jakmile se začnou dostavovat první výsledky, přijde uspokojení z toho, že jste něco zvládli, dokázali, a že to funguje. Radost ze sebe budete mít už v průběhu celého hubnutí, dříve než se dostanete na naši vytouženou váhu.

Během hubnutí si také uvědomíte, že Vám vlastně nejde o to, dosáhnout těch x kilo. Víc si budete všímat, jak se mění vaše tělo. Začne se Vám líbit, jak se tvaruje naše tělo, jak jsou Vám najednou malé kalhoty apod.

Nejen, že budete vypadat líp, ale hlavně Vám i líp bude. Dostaví se spousta energie a zlepší se nálada!
Hlavní bariéra je u všech stejná, jde jen o to ji překonat. Nemyslete negativně, ale místo toho jděte do toho. Nebude to jednoduché a ani super rychlé, ale výsledek bude stát za to!

8. července 2017

Důležité je, nevzdávat se!

Vítám Vás na svých webových stránkách.

O čem jsou?

Přece o tom, co mě nejvíce baví, o zdravém životním stylu!

Prvotní nápad napsat svou vlastní knížku se mi v hlavě zrodil už při samotném hubnutí. Bylo to v ten okamžik, kdy jsem sama sobě dokázala, že zhubnout není tak těžké. Přibrala jsem za hrozně krátkou dobu a za poměrně krátkou dobu jsem ta kila opět shodila. Bohužel jsem ale na všechno byla sama. Nikdo mě neučil, jakým způsobem mám zhubnout. Veškeré informace jsem si nastudovala sama. Ať už z internetových stránek, časopisů anebo z televizních pořadů. Přečetla jsem spoustu materiálu, které se týkaly ZMĚNY ŽIVOTNÍHO STYLU. A vyplatilo se mi to! Hubnutí šlo samo! Díky tomu jsem si uvědomila, jak moc mě nový životní styl baví. Vím, že když budu chtít, dokážu se svým tělem něco udělat!

V době, kdy jsem zhubla všechno, co jsem chtěla, bylo mi jasné, jak mě hubnutí změnilo. Moje nadšení z toho, že jsem to dokázala vedlo k jediné věci-své informace a zkušenosti předávat dál. Setkala jsem se s různými lidmi, kteří by zhubnout chtěli, ale nevěděli, jak. Rozhodla jsem se, že napíšu přírůčku, která Vám všem nešťastným hubnoucím pomůže!

V mém e-Booku Jak zhubnout 12 kg za 1 rok popisuji detailně celý rok, měsíc po měsíci, po který jsem hubla. Dozvíte se, kolik kg jsem zhubla každý měsíc a hlavně jak jsem to udělala. V e-Booku Vám poradím jak s vhodným pohybem, tak se správným jídelníčkem. Najdete tu však mnohem více.

Inspirovat se můžete i mým prvním e-Bookem: Jak zhubnout 10 kg v 10-ti krocích, který je pro Vás zcela zdarma! Třeba Vás konečně nakopne a splníte si sen!

Tak jako já!

Přeji Vám krásné léto!

Jch.